Artikel geüpdate op 22-10-2019
Op 10 oktober hebben 125 leraren en 18 schoolleiders hun voorstellen voor de herziening van het curriculum overhandigd aan minister Arie Slob. De voorstellen bestaan uit visies, grote opdrachten en bouwstenen voor het primair onderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs, aangevuld met aanbevelingen voor de bovenbouw van het vmbo, havo en vwo. Daarnaast heeft de Coördinatiegroep van Curriculum.nu de minister zeven adviezen aangeboden over wijze waarop de voorstellen uitgewerkt kunnen worden tot kerndoelen en eindtermen.
In november komt het kabinet met een inhoudelijke reactie en een voorstel voor vervolg aan de Tweede Kamer.
Eind 2019- begin 2020 zal er in de Tweede kamer een gesprek gevoerd worden over de voorstellen en wordt besloten wat het vervolg moet zijn.
Dat betekent dat nu het definitieve voorstel m.b.t. het curriculum Digitale geletterdheid bekend is.
En daarin zijn nog een aantal dingen gewijzigd.
Deze wijzigingen voer ik in dit artikel ook door, zodat hier het meest actuele overzicht te vinden is.
Concrete activiteiten
In dit artikel verzamel ik bij de bouwstenen van het nieuwe curriculum Digitale geletterdheid, concrete activiteiten.
Bij elke bouwsteen zie je, als je klikt op het plusje, de omschrijving van de bouwsteen en een lijst met links naar activiteiten op mijn site, die je in de klas in kunt zetten met deze bouwsteen.
Tag
De huidige artikelen hebben ook allemaal een tag gekregen, waardoor je nu op mijn site ook kunt zoeken op Bouwsteen 1.1 t/m Bouwsteen 6.2. Dit komt het dus eenvoudiger om een activiteit te zoeken die past bij een bepaalde bouwsteen, als je op zoek bent naar inspiratie.
Huidige én nieuwe artikelen
Eerst heb ik de huidige artikelen van mijn site in kaart gebracht.
Vanaf nu zal ik deze steeds aanvullen met nieuwe artikelen, om het overzicht compleet te maken. Dit artikel wordt dus steeds geupdate.
Terwijl ik de artikelen op mijn site sorteer op de bouwstenen van het nieuwe curriculum, ontdek ik dat echt niet alle bouwstenen vertegenwoordigd zijn. Vooral de bouwstenen 3.1 en 3.2 zijn goed vertegenwoordigd. In een wat lagere frequentie komen ook de bouwstenen 4.2, en 4.3, aan bod.
Het is dus een leuke uitdaging om voor de overige bouwstenen iets te bedenken!
Jouw ideeën!
Heb jij ideeën voor activiteiten bij bepaalde bouwstenen? Deel ze dan via de Opmerkingen onderaan het artikel of stuur me een berichtje via info@mirandawedekind.nl.

Wil je meer lezen over het nieuwe curriculum digitale geletterdheid?
Neem dan een kijkje op de site van curriculum.nu.
Data en informatie
Artikelen bij bouwsteen 1.1:
Artikelen bij bouwsteen 1.2:
Nog geen artikelen beschikbaar.
2. Veiligheid en privacy
Artikelen bij bouwsteen 2.1:
Nog geen artikelen beschikbaar.
Artikelen bij bouwsteen 2.2:
Nog geen artikelen beschikbaar.
5. Digitaal burgerschap
Artikelen bij bouwsteen 5.1:
Nog geen artikelen beschikbaar.
Artikelen bij bouwsteen 5.2:
Nog geen artikelen beschikbaar.
6. Digitale economie
Artikelen bij bouwsteen 6.1:
Artikelen bij bouwsteen 6.2:
Nog geen artikelen beschikbaar.
Geef een reactie